Nike Mercurial Superfly 7

12.08.2019
Poznaj nowe buty od Nike – nowa generacja! Są nimi Mercurial Superfly VII „New Lights” jeden z dwóch wypuszczonych kolorów dla linii Mercurial.

Tworząc Mercurial nowej generacji, Nike starało się zbudować ogromny sukces Superfly VI i Vapor XIII, przyjmując progresywny pogląd na wykorzystanie ich jako sprężynującej deski do osiągnięcia doskonałości następnego poziomu. Oznaczało to poprawę tam, gdzie to tylko możliwe, a mianowicie dopasowanie - zwiększenie reakcji, zwiększenie lekkości i oddychalności. Jest to 21 rok Mercuriala!

W 2018 Mercurial 360 był jednym z najbardziej lubianych butów Nike wszechczasów. Spośród setek profesjonalnych graczy noszących but, tylko pięciu na świecie zdecydowało się na modyfikację Mercurials w dowolnej pojemności. Poproszeni o ocenę bootowania w skali od 1 do 10, profesjonalni gracze przeważnie oceniają go na 10. Najniższy wynik? Jeden piłkarz ocenił na 8. Dla zespołu projektantów, który rozpoczyna każdy projekt od słuchania głosu sportowca, ta jedna 8 stanowi wyzwanie, natomiast Mercurial 2019 „New Lights” przełamuje poprzedni dwuletni cykl aktualizacji innowacji, pracując nad tym, aby rozruch był lepszy w szybszym tempie niż kiedykolwiek wcześniej.

Na co zwrócić szczególną uwagę? Zacznijmy od ulepszonej cholewki.  Struktura dzianinowej cholewki Mercurial 2019 jest bardziej otwarta niż w wersji 2018. Zmniejsza to sztywność materiału, czyniąc go bardziej miękkim i wygodniejszym. Przędze o dużej wytrzymałości na rozciąganie, które są znacznie lżejsze i mocniejsze niż poprzednie przędze, są następnie zintegrowane ze strukturą w celu zablokowania od pięty do przedniej części stopy. Te przędze o dużej wytrzymałości na rozciąganie zapobiegają rozciągnięciu się buta i sprawiają, że cholewka Nike Mercurial 2019 jest najmocniejszą jak dotąd ofertą Flyknit. Górna konstrukcja oznacza również, że Flywire i Flyknit po raz pierwszy zostały połączone w jedno.
Wraz z ulepszonym Flyknitem jest także najcieńsza jak dotąd warstwa NIKESKIN, której nadal towarzyszy powłoka ACC. Kołnierz z dynamicznym dopasowaniem został również ulepszony, a nowy kształt pochyla się od tyłu do przodu, aby poprawić dopasowanie.
Co sądzicie o butach? Dostępne już na ambersport.pl! pod linkiem -> link.do/HNbgL

Powrót do aktualności