Piłka adidas Uniforia

15.11.2019
Jedność i euforia to dwa kluczowe słowa, z których powstała nazwa nowej piłki od adidas Football na turniej Euro w 2020 roku, czyli adidas Uniforia.

Oficjalna piłka meczowa została zaprojektowana tak, by uczcić poczucie wspólnoty, która wywoła przyszłoroczny turniej. Inspiracja projektu piłki zaczerpnięta została z nowego formatu rozgrywek, gdyż po raz pierwszy rozegrany zostanie w 12 różnych europejskich krajach. „Uniforia” pojęcie pokonania barier, podkreślenie różnorodności kibiców oraz piłkarzy i łączenie granic, w skrócie zderzenie sztuki i piłki nożnej.

Projekt Uniforii ma śmiałe, czarne linie w stylu pędzla biegnące po piłce, symbolizujące rozmycie i przekraczanie granic jako odzwierciedlenie nowego transkontynentalnego formatu konkurencji. Te szerokie pociągnięcia są przerywane rozbłyskami jasnych kolorów, co jest świętem różnorodności turnieju i zbliżeniem różnych kultur.

Piłka adidas Uniforia

 

Jako święto jedności z okazji 60 rocznicy UEFA EURO2020 odbędzie się w 12 krajach, takiego turnieju jeszcze nie było! Dzięki temu rozgrywki będą bliżej fanów, mecze odbędą się w 12 miastach (gospodarzach): Londynie, Glasgow, Dublinie, Bilbao, Amsterdamie, Kopenhadze, Petersburgu, Monachium, Budapeszcie, Rzymie, Bukareszcie i Baku - współrzędne GPS każdy stadion ma zawiłe wzory na Uniforii , upamiętniające ten wyjątkowy i historyczny format.

Odważne konstrukcje przedstawiają piłkę, która oferuje tę samą wysokowydajną strukturę i panele, co najnowsze modele Mistrzostw Świata FIFA , ale z unikalnym materiałem „Hi-White” - co zapewnia lepszą widoczność na boisku dla graczy.

Piłka adidas Uniforia

 

Piłki znajdziesz już na ambersport.pl! pod linkiem -> link.do/dA3Jc

 

Powrót do aktualności