Nadruki

Folia flex

W druku transferowym folii flex motyw jest wycinany ze specjalnych monochromatycznych folii z tworzywa sztucznego, a następnie przenoszony na tkaninę za pomocą prasy transferowej pod wpływem ciepła. Oprócz tkanin bawełnianych można również drukować tkaniny poliestrowe, nylonowe, wiskozowe i mieszane. Powierzchnia folii elastycznych jest gładka 

Nadaje się do: wszelkiego rodzaju tekstyliów sportowych i rekreacyjnych

Folie flex są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej 

 

 

Transfery sitodruk

Transfer sitodrukowy jest niczym innym jak sitodrukiem drukowanym na specjalnym papierze lub foli transferowej i za pomocą prasy termotransferowej, transferowany na odpowiedni materiał. Cechą szczególną transferów jest ostra linia i bardzo ostre krawędzie nawet najdrobniejszych elementów druku.

Odpowiednie do: wszelkiego rodzaju tekstyliów sportowych i rekreacyjnych w większych ilościach

Różnorodność kolorów: brak ograniczeń kolorów, możliwe są gradienty kolorów

Zalety: możliwe skomplikowane i wielokolorowe logo

 

 

Transfer cyfrowy

Termotransfer cyfrowy polega na przeniesieniu grafiki. Grafika zostaje naniesiona technika cyfrową na przylepne podłoże. Każda aplikacja musi zostać wycięta. Dzięki tej metodzie, grafika zostaje przeniesiona w pełnej rozdzielczości z zachowaniem dokładnej kolorystyki i przejść tonalnych.

Transfer cyfrowy opłaca się przy niewielkich nakładach. Niski koszt produkcji oraz brak kosztów przygotowalni sprawia, że technika ta nadaje się do obrandowania kilku koszulek t-shirt lub softshelli. Może być stosowany na podłożu bawełnianym lub poliestrowym. Należy unikać bezpośredniego prasowania wprost po aplikacji, dopuszcza się prasowanie na lewej stronie tkaniny.

 

 

Sublimacja

Sublimacja to technika nadruku pozwalająca przenieść na materiały poliestrowe (tj. syntetyczne), takie jak koszulki sportowe, dowolne projekty graficzne (np. pełno kolorowe zdjęcia). Nadruki w tej metodzie zazwyczaj wykonuje się na materiale w kolorze białym. Jest ona niewyczuwalna pod palcem, gdyż sublimacja przypomina barwienie. 

Cechy sublimacji:

- Wysoka rozdzielczość 1440 DPI (jakość fotograficzna).

- Bardzo wysoka trwałość nadruku.

- Nadruk niewyczuwalny pod palcem (w żadnym stopniu nie usztywnia odzieży).

- Możliwy druk full color, a także przejść tonalnych.

- Możliwość personalizowania nadruków (np. zmienne nazwiska, numery itp).